Rudeniui aktualūs ekspertės patarimai kumeliukų augintojams

Atėjus rudeniui ir vėstant orams, dauguma žirgų augintojų pradeda ruoštis augintinių sugrįžimui iš ganyklų į tvartus. Daugumai puikiai žinoma, kaip pasirūpinti žirgais, pasibaigus ganiavos laikui. Visgi išskirtinis dėmesys šiuo laikotarpiui turi būti skiriamas kumeliukams, kuriems įprastai ruduo yra atjunkymo metas. Patarimais, į ką atkreipti dėmesį, dalijasi profesionali žirgininkė, „Kauno grūdų“ Kombinuotųjų pašarų ir premiksų skyriaus projektų vadovė Gerda Žibūdaitė.

Gerda

Kaip pažymi ekspertė, grįžus iš ganyklų, pirmiausia reiktų pasirūpinti kumeliukų nukirminimu – jauniems žirgams jie gali būti ypač pavojingi.

Kanopų priežiūra yra ne mažiau svarbi sveikai tolimesnei žirgo raidai. „Kanopas reikia nuolat prižiūrėti, jos turi būti tvarkomos reguliariai. Dažniausiai jauni žirgai vasaros laikotarpį praleidžia ganyklose, gyvendami didelėse bandose, kur kalvio priežiūra yra sunkiai įmanoma, todėl labai svarbu bent rudenį, grįžusiems iš laukų žirgams profesionaliai sutvarkyti kanopas, taip užkertamas kelias netaisyklingam kanopų augimui, kas vėliau gali lemti žirgo traumas“,– sako profesionali žirgininkė.

Ji atkreipia dėmesį, kad atėjus rudeniui ir artėjant ganiavos pabaigai, reikia skirti ypatingą dėmesį žirgų mitybai. Kaip pasakoja G. Žibūdaitė, dauguma kumeliukų būna gimę ankstyvą pavasarį. Tad ruduo yra tas metas, kai jie būna pakankamai prakutę ir pasibaigus ganiavos laikotarpiui laukuose, atskiriami nuo savo motinų – kumelių. „Atjunkymo metu kumeliukai patiria didelį stresą ir tai išties turi didelė įtaką tolimesniam kumeliuko vystymuisi ir augimui. Todėl kumeliuko racionas turi būti praturtintas visais jam tuo metu reikalingais vitaminais ir mineralais“, – pažymi G. Žibūdaitė, kuri pataria atsakingai rinktis kumeliukams skirtą pašarą.

Profesionali žirgininkė G. Žibūdaitė pataria iš lėto pratinti prie būsimo pašaro pokyčio, dar ganyklose esantiems žirgams mažais kiekiais duoti, žiemą tapsiančiu pagrindiniu pašaru – šieno, taip pat nedideliais kiekiais į žirgo racioną įvedinėti birų pašarą.

Mūsų ekspertai rekomenduoja „Effectus Foal Starter“ pašarą kumeliukams!

Pašaras, sukurtas siekiant užtikrinti sveiką kumeliukų augimą po atjunkimo iki 18 mėnesių.

     Produktas praturtintas aukščiausios kokybės baltymais ir pieno produktais;

     Sudėtyje yra mineralų kompleksas ir papildomos aminorūgštys, kurios padeda palaikyti sveiką kumeliuko skeleto ir raumenų masės vystymąsi;

     Padidintas kalcio ir magnio kiekis, biotino ir B grupės vitaminų derinys užtikrina kumeliuko gerą psichinę būklę, mažina stresą, skeleto ir kanopų tolimesnį vystymąsi;

     Puikios skoninės savybės ir nedidelis granulių skersmuo užtikrina, kad ir jauni kumeliukai galėtų gerai sukramtyti ir pilnai įsisavintų pašarą.

pasaras

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau