Prisijungėme prie didžiausių Lietuvoje vykstančių kumeliukų vertinimų

Paskutinį vasaros savaitgalį Seirijuose, Alytaus raj., vyko Baltijos hanoverių veislės augintojų asociacijos (BHVŽAA) kumeliukų, gimusių 2020 metais, vertinimai. Prie šio, daugiausiai žirgininkų sutelkiančio renginio, prisijungė ir „Kauno grūdai“ – vertinimuose dalyvavusiems kumeliukams įsteigti „Kauno grūdų“ prizai – įmonės gaminamas pašaras kumeliukams „Effectus Foals Starter“.

„BHVŽAA organizuojami vertinimai kasmet sutraukia vis gausesnį būrį žiūrovų iš visos Lietuvos, besidominčių žirgų veislininkyste. Džiaugiamės, galėdami prisijungti prie šio renginio, iš kurio ir patys parsivežėme dar daugiau žinių, ir savomis pasidalinome su žirgų augintojais“, – sako „Kauno grūdų“ Kombinuotų pašarų ir premiksų skyriaus projektų vadovė, profesionali žirgininkė Gerda Žibūdaitė.

Šiame renginyje dalyvavusiems kumeliukams įteiktas „Kauno grūdų“ gaminamas, specialiai šio amžiaus žirgams skirtas pašaras – „Effectus Foals Starter“. „Labai svarbu, kad po atjunkymo kumeliukai būtų šeriami tinkamai subalansuotu pašaru. Būtent toks yra „Effectus Foal Starter“, kuris pripildytas reikiamais vitaminais ir mineralais, padedančiais kumeliukams augti sveikiems ir tvirtiems“,  – pažymi G. Žibūdaitė, kuri neabejoja, kad netrukus šiuos prizus teigiamai įvertins ir juos gavę vertinimų dalyviai. 

Apie BHVŽAA vertinimus

BHVŽAA vertinimai vyksta dviem etapais, pagal regionus. Šiaurės Lietuvos augintojai susirinko Audruvio žirgyne, Joniškyje, o Pietų – Lietuvos NSO sporto klube, kuris įsikūręs Seirijuose. Vertinami kumeliuko eksterjeras, judesių amplitudė, kilmė.

Seirijuose vykusiuose vertinimuose dalyvavo 25 kumeliukai: 14 eržiliukų ir 11 kumelaičių, gimusių 2020 metais. 9 iš dalyvavusių kumeliukų yra išveisti sporto klube „NSO“ – veisėjo Nerijaus Šipailos, kitus žirgus savininkai/veisėjai atvežė iš Alytaus, Vilniaus, Panevėžio ir kitų raj.

Nugalėtojais eržiliukų užskaitoje tapo Arvydo Kertenio veistas Crazy NSO, antroji vieta atiteko UAB „Dzūkijos agrocentro“ Uptown Boy, trečioji vieta – Acardi NSO ir veisėjui Nerijui Šipailai. Kumelių užskaitoje ir absoliuti kumeliukų čempione, surinkusi daugiausiai balų, tapo taip pat N. Šipailos veista kumelaitė G&G NSO, antroji vieta atiteko Corrida NSO ir veisėjai R. Kertenytei – Kaminskienei, trečioji vieta – Dariaus Čepelės išveistai Cebernet. Tarp visų dalyvavusių kumeliukų didžioji dauguma buvo veisti konkūrams – šuolio per kliūtis rungčiai. Tačiau kumelaitė Soraya, išveista Rasos Kavaliauskaitės, buvo apdovanota kaip geriausia dailiojo jojimo krypties atstovė.

effctus

 

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau