Pirmą kartą rudenį surengtose Lauko dienose – daugiau kaip 200 ūkininkų

Spalio 15 dieną baigėsi įmonių grupei „KG Group“ priklausančios bendrovės „Kauno grūdai“ pirmą kartą rudenį surengtos lauko dienos, simboliškai pavadintos „Ūkiui, kuris nori augti“. Mėnesį vykusiuose renginiuose dalyvavo daugiau kaip 200 Lietuvos ūkininkų, kuriems bendrovės atstovai patarė, kaip tinkamai paruošti savo ūkį žiemai.

„KG Group“ gamybos grandinėje „nuo lauko iki stalo“ bendradarbiavimas su ūkininkais yra esminė dalis. Būtent nuo iš jų nuperkamo grūdo ir prasideda miltų, džiūvėsėlių, kombinuotųjų pašarų ir kitų mūsų produktų gamyba. Lietuvos ūkininkai yra mūsų partneriai, tad jaučiame atsakomybę už juos ir jų sėkmę. Todėl vystant augalininkystės verslą ūkininkus nuolatos konsultuoja mūsų agronomai, taip pat rengiame seminarus bei praktinius mokymus. Mūsų tikslas – pateikti Lietuvos ūkininkams naujausias žinias ir technologijas, kurios padėtų šalies ūkiams augti“, – sako „KG Group“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys.

Lauko dienos – jau kelerius metus iš eilės „Kauno grūdų“ organizuojami renginiai, kurie sutelkia ūkininkus iš visos Lietuvos. Tai seminarų ciklas, kurio metu bendrovės specialistai dalijasi patirtimi iš augalininkystės srities: kokius mineralus, trąšas naudoti, kokios naujausios augalininkystės technologijos pastebimos rinkoje ir pan.

Įprastai „Kauno grūdai“ lauko dienas rengdavo pavasarį, o šiemet pirmą kartą nuspręsta jas surengti rudenį. „Žiemkenčių augimo pradžioje priimti tinkami sprendimai leidžia ūkiui turėti didesnes perspektyvas ne tik dėl derliaus priedo ir kokybės, bet ir dėl viso ūkio pelningumo. Todėl nusprendėme surengti lauko dienas rudenį ir suteikti šiam metų laikui aktualios informacijos“, –  sako AB „Kauno grūdai“ Augalininkystės verslo vadovas Gintaras Bagdonas.

Skirtinguose Lietuvos regionuose vykusiose lauko dienose ūkininkai susipažino su naujomis „Kauno grūdų“ asortimente esančiomis žieminių rapsų ir žieminių kviečių veislėmis, pristatyta, kaip tinkamai rapsus paruošti žiemojimui, kokius augalų apsaugos produktus pasirinkti purškimams, kokius kalkinimo metodus taikyti ir kt.

„Tai, kad rudeninėse lauko dienose dalyvavo daugiau kaip 200 ūkininkų, rodo, jog šie renginiai iš tiesų reikalingi. Nauda ir jų dalyviams, kurie sužino aktualiausią informaciją bei išgirta praktinių patarimų, bet ir mums. Lauko dienų metu iš partnerių išgirstame jiems aktualias problemas, į kurias įsiklausome ir ieškome sprendimų“, –  pažymi Augalininkystės verslo vadovas G. Bagdonas, pridurdamas, kad ūkininkus į lauko dienas tradiciškai pakvies ir pavasarį.

 

lauko dienos

 

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau