MAP, DAP ir kalio chlorido mišinio bei dirvos pH reguliavimo priemonių panaudojimo galimybės pupose

Literatūroje rašoma, o gamyboje patvirtinama, kad pupų derlius priklauso nuo pasėlių tankumo. Dažnos pupų pasėlio retėjimo priežastys yra dirvos pH, maisto medžiagų trūkumas ir drėgmės stoka dirvoje, kitos dirvožemio savybės bei sėjos gylis. Sėjant pupas anksti dirvoje drėgmės pakanka, bet suvėlavus ir pasėjus per sekliai galimas stiprus pupų pasėlio išretėjimas. Tinkamiausias gylis priemoliuose 5-7 cm, lengvose dirvose apie 10 cm. Optimalus tankumas 0,45 – 0,5 mln./ha. Sudygusių pupų tankumas nuo 35-40 augalų/m2. Tinkamiausias dirvos pH pupoms yra 5,5-6,5. Rūgštesnėse dirvose rekomenduojama pupų normas didinti, o neutraliose galima normą šiek tiek ir sumažinti. Klaidingai buvo manoma, kad pupoms tinka mažos trąšų normos.

Nors pupų augalai turi ilgą liemeninę šaknį kuria geba pasiimti maisto medžiagas iš podirvio, jos puikiai pasisavina maisto medžiagas ir iš seklesnių armens sluoksnių, tačiau tręšimo normai didėjant didėja ir pupų derlius. Maksimalus intensyvaus tręšimo fonas rekomenduojamas NPK 30-80-120, minimalus NPK 0-20-25, vidutinis NPK 30-60-90. Kad ir kokia norma patręšime pupas ypač svarbus yra dirvos pH. Šią dirvos savybę įmanoma reguliuoti naudojant kreidą, kalkes ar kt. dirvos gerinimo priemonę. Tręšdami mažomis trąšų normomis ir kalkindami dirvas galime suformuoti optimalų pupų derlių.

AB „Kauno grūdai“ rekomenduoja pupinių tręšimui NPK 4-18-39 tai MAP NP (S) 12-52 (1,8), DAP NP (S) 18-46 (2,5) ir kalio chlorido K2O tirpus vandenyje 60 proc. mišinys. Kilmės šalis - Baltarusija. Šis 3 trąšų mišinys puikiai patenkins pupinių augalų maisto medžiagų poreikius. Kokybišką priešsėlį žieminiams kviečiams suformuosime tręšdami NPK 4-18-39 ir panaudosime kreidą ar kitą dirvos gerinimo priemonę.

Taipogi rekomenduojame LAFARGE kreidą (reaktyvaus kalcio kiekis 97.85 proc. CaCO3/54.8 proc. CaO) greitam dirvos reakcijos keitimui ir PHYSIOMAX ilgalaikę dirvos gerinimo priemonę su fiziologinio poveikio stimuliantu. Jei naudosite ilgalaikę dirvos gerinimo priemonę PHYSIOMAX ją rekomenduojama  įterpti armenyje kuriame augs pupinių augalų šaknys. Šios priemonės sudėtis: CaCO3 76,0 proc., MgO 3,0 proc., produkte esančio kalcio kilmė jūrų geldelių kriauklės. Kalcio karbonatas esantis PHYSIOMAX yra labai tirpus, greitai optimizuoja dirvos pH ir ilgai išlieka dirvoje, padidina prieinamų mitybinių elementų ir kalcio kiekį dirvoje, pagerina dirvos struktūrą ypač poringumą.

Kalkinimo laikas rekomenduojame PHYSIOMAX įterpti sėjos metu arba iš kart po sėjos, o LAFARGE kreidą išbarstyti augalų vegetacijos metu. PHYSIOMAX nauda stebima 3 metus, norma 200-600 kg/ha, LAFARGE kreidos efektas greitas, kuris tęsiasi apie vienerius metus, tačiau periodiškai barstant stebimi ilgalaikiai teigiami dirvos pH kitimai, norma 200 – 1000 kg/ha.  PHYSIOMAX ir LAFARGE dirvos gerinimo priemonės sinergijoje puikiai dera ir efektyviai reguliuoja dirvos gerinimo savybes.

 

 

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau