KG LATVIJA vadovas Robertas Stravinskas: „Siekiu, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi kūrėju“

Kai prieš 5 metus „Kauno grūdai“ įžengė į Latvijos rinką, svarbiausia užduotis buvo nugalėti kritišką žvilgsnį. „Mums reikėjo įtikinti lietuvių kapitalu ne itin pasitikinčią rinką, kad atėjome ten, kad įgyvendintume ilgalaikius plėtros planus. Praėjo keleri metai, kol įrodėme, kad esame atsakingi ir šiuolaikiški, laikomės savo darbuotojams duotų pažadų. Šiandien būtent darbuotojai yra geriausi mūsų ambasadoriai, o jų sukaupta patirtis pritaikoma ir „Kauno grūduose“, – džiaugiasi KG LATVIJA vadovas Robertas Stravinskas.

robertas

(Ne)pažįstama Latvijos rinka

5 metai įtempto darbo kaimyninėje šalyje pasiteisino su kaupu. Šiandien „Kauno grūdų“ prekės ženklas gerai pažįstamas visoje Latvijoje ir yra tarp kombinuotų pašarų bei žaliavų rinkų lyderių, nors Latvijos rinka – gana konkurencinga.

„Mums sėkmingai pavyko perkelti „Kauno grūdų“ verslo modelį į naują dirvą. Net asortimentas tas pats – gyvulininkystė, augalininkystė, žaliavos. Bet svarbiausia, žinoma, tai, kad Latvijoje bei Estijoje sėkmingai įgyvendiname technologinį palydėjimą – padedame ūkiams savo ekspertinėmis žiniomis, ten taip pat parduodame pirmiausia ne prekes, bet rezultatą“, – pasakoja pašnekovas ir pasidalina savo didžiausiu atradimu – nors su latviais esame kaimynai, požiūris į žemės ūkį – skiriasi.

„Tendencijos ten panašios – vyksta ūkių stambėjimas, o rinką dalinasi kelios didesnės žemės ūkio įmonės. Tačiau kai kas ir skiriasi, todėl mums reikėjo kiek adaptuoti savo metodus, remtis ne tik „Kauno grūdų“ patirtimi, bet ir išmokti daug naujų dalykų“, – pasakoja R. Stravinskas, kurio vadovaujamoje bendrovėje šiuo metu dirba beveik 70 darbuotojų.

Chemikas, virtęs vadovu

Būtent darbuotojai ir komanda yra mėgstamiausia „KG Latvija“ vadovo tema. Tą galima pastebėti beveik iš karto. Prieš stodamas prie „KG Latvija“ vairo,  R. Stravinskas buvo ir „Kauno grūdų“ mažmenos direktoriumi Lietuvoje. Tad kas gi atvedė Veterinarijos akademijos absolventą, ragavusį ir chemiko duonos, į profesiją, kurios centre – žmonės?

Kiek pamąstęs Robertas atsako: „Man visada labiau patikdavo dirbti su žmonėmis nei su daiktais. Nes daiktas tik atlieka funkciją, o žmogus – tai gyvastis, vedanti į priekį. Gali būti, kad tai tiesiog pašaukimas“.

Šyptelėjęs užsimena, kad rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis, greičiau atpažinti asmenybės tipą, šiandien padeda ir jaunystės patirtis – muzikinė karjera vienoje iš neblogai žinomų lietuviškų grupių.

Vadovas turi ne tik žinoti, bet ir jausti darbuotojų nuotaikas

Kaip pasakoja pašnekovas,  ir ankstesnė patirtis, ir 10 metų, praleistų „Kauno grūduose“, leido suprasti vieną esminį dalyką – kiekvienam žmogui jo problemos yra didžiausios – ar tai būtų sandėlininkas, ar technologas, ar kitas vadovas.

„Todėl tiesiog reikia išmokti klausyti. Kai to išmoksti, prieš akis atsiveria kiekvieno žmogaus potencialas – viena vertus, žmones savyje dažnai slepia nepasitikėjimą ar nepasitenkinimą, bet taip pat ir kūrybiškumą, iniciatyvumą. Reikia nebijoti prieiti prie šių giluminių klodų“, – sako Robertas ir patikina –  visada siekia bendrauti su visais darbuotojais, palaikyti ryšį ir su žemiausios grandies specialistais.

„Juokais sakau, kad noriu ne išgirsti iš ko nors, o pats pajusti – kokia atmosfera, kokios nuotaikos, džiaugsmai ir iššūkiai. Apskritai,  dirbdamas siekiu vieno – kad kiekvienas žmogus jaustųsi kūrėju, dalimi kažko didesnio už savo kasdienes funkcijas. Net pati beprotiškiausia idėja, jei bus išsakyta komandoje, gali transformuotis ir tapti nauju projektu“, – pabrėžia pašnekovas.

Įsibėgėjantys idėjų ir patirties mainai

R. Stravinskas pasvarsto, kad atvirumas kitų nuomonei, pastangos įtraukti kiekvieną darbuotoją į sprendimų priėmimą leido atrasti bendrą kalbą ir su naujai suburta komanda Latvijoje.

„Vos tik įžengus į Latviją, pats „medžiojau“ pirmuosius darbuotojus, būriau komandą, kuri patikėtų mūsų vizija. Šiandien svarbiausias to rezultatas ne tik tvirtos pozicijos rinkoje, bet ir tai, kad idėjos, įžvalgos, metodai atkeliauja ne tik iš „Kauno grūdų“ į Latviją, bet ir atvirkščiai, iš Latvijos – čia. Po truputį vyksta skirtingų rinkų ir patirčių simbiozė, kuria labai džiaugiuosi“, – sako pašnekovas ir neslepia – kuo daugiau kompetencijų, pažangių technologinių idėjų, apjungtų drauge su greitėjančiu skaitmenizacijos procesu, tuo daugiau šansų ateityje turi mažesnių šalių įmonės, tokios kaip „Kauno grūdai“.

„Mums pavyko pasiekti vieningumą, tačiau turime ir toliau tobulėti, dairytis plačiau, mokytis ir perprasti, kokie procesai vyksta žemės ūkyje Olandijoje, Vokietijoje“, – pastebi pašnekovas.

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau