Kenkėjų kontrolės specialistas: apie mūsų darbą vadovėliuose nerašo

„Saugumas. Tai pirmasis ir svarbiausias prioritetas, lemiantis mūsų darbą. Pati mažiausia klaida gali kainuoti viską, ką taip ilgai tiek klientas, tiek tu, kaip specialistas, kūrei“, – sako „Kauno grūdų“ Kenkėjų kontrolės padalinio vadovas Ąžuolas Maštaras.

mastaras

Kiekviename žingsnyje – rizika ir atsakomybė

Ąžuolas puikiai atsimena savo pirmą darbo dieną prieš aštuonerius metus. „Šis padalinys buvo tik įsikūręs, todėl turėjau paruošti sutartis, sukurti duomenų bazę ir atrasti naujų klientų. Darbas įdomus, kūrybiškas, tačiau labai rizikingas“, – sako vyras ir pasidalija pavyzdžiu iš savo kasdienybės.

„Įsivaizduokite – darželyje atsirado tarakonų. Jūs kviečiate specialistus, kurie sutvarkytų šią problemą. Tačiau tai nėra taip paprasta kaip atrodo. Turime galvoti ne tik apie kokybiškai atliktą darbą, bet ir apie saugumą – o jeigu nuodus suvalgys vaikai? Esame profesionalai, todėl visas rizikas numatome iš anksto ir jas eliminuojame. Tačiau apie tai vadovėliuose nerašo – tai daug praktikos ir specifinių žinių reikalaujanti profesija“, – pabrėžia Ąžuolas Maštaras.

Nuo dujokaukės iki kostiumo

Specialistas sako, kad vieną dieną pas klientą su dujokauke jis atlieka dezincekcijas, o kitą – su kostiumu važiuoja į sostinę apžiūrėti naujos darbo vietos. „Niekada nebūsi geras vadovas, jeigu neišbandysi to darbo, apie kurį pasakoji kitiems, – atsako Kenkėjų kontrolės padalinio vadovas, paklaustas, kokiomis savybėmis turi pasižymėti vadovaujančias pareigas užimantis. – Aš ne tik dirbu kartu su komanda ir prižiūriu sklandų procesą, bet ir pats vykdau dezincekcijas, nuolatos bendrauju su klientais, atlieku fumigacijas“.

Fumigacijų – kenkėjiškų vabzdžių naikinimo metu –, kai specialia plėvele apgaubtas pastatas vasarą įkaista iki 40 laipsnių karščio, darbo būna itin daug. „Fumigantai – tai priemonės, skirtos apsiginti nuo kenkėjų. Jos itin reaguoja su drėgme. Tai pavojinga, nes menkiausia klaida gali sukelti gaisrą. Kartais naktį važiuojame patikrinti, ar viskas vyksta sklandžiai ir saugiai. Šiame darbe turi galvoti keliais žingsniais į priekį“, – darbo užkulisius atskleidžia A. Maštaras.

Klientai kaip draugai

Atidumas, kruopštumas, tolerantiškumas – savybės, kuriomis turi pasižymėti kiekvienas, dirbdamas šioje srityje, sako Kenkėjų kontrolės padalinio vadovas.

„Ne mažiau svarbu ir sąžiningumas. Pats toks esu – viską darau tik klausydamas sąžinės balso. Jis netreniruotas, todėl jeigu elgčiausi priešingai – ramiai nemiegočiau“,  – juokiasi Ą. Maštaras ir priduria, kad humoro jausmas itin padeda užmegzti gerus santykius su klientais. „Kai kurie iš jų tampa draugais ir siūlo karto atostogauti. Tai – taip pat svarbus tavo darbo įvertinimas“, – sako Kenkėjų kontrolės padalinio vadovas.

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau