Epoksikonazolas - laiko patikrintas, universalus fungicidas ir jo panaudojimo galimybės

Kviečių lapų septoriozė turi neigiamą poveikį tiek žieminių tiek vasarinių kviečių derliui. Lapų septoriozė kviečiuose moksliniuose leidiniuose akcentuojama kaip viena iš žalingiausių ligų kuri prastina ir derliaus kokybę. Kviečių lapų septoriozė kurios patogenas yra Mycosphaerella graminicola jautriose veislėse, palankiais ligai plisti metais, gali sumažinti derlių net 60 proc.

Žinoma, kad ligai kontroliuoti yra rekomenduojama tinkamas žemės dirbimas, žemės ūkio augalų kaita sėjomainoje, atsparesnių veislių pasirinkimas. Minėtos priemonės maksimaliai bus efektyvios suvaldyti ligai kuomet taikant šias priemones bus naudojamos ir cheminės priemonės – fungicidų naudojimas. Kokį fungicidą rinktis? Pigesnį ar brangesnį? Efektyvesnį ar veikiantį atskirus patogenus? Priklausys nuo to kokias agrotechnines priemones taikysite ūkyje.

Didesnis kompleksas teisingai pasirenkamų priemonių leis rinktis pelningo fungicido pasirinkimą. Eilę metų gamyboje kaip efektyvūs, pelningi, patikimi, universalūs fungicidai pasirinkti epoksikonazolo veikliosios medžiagos sudėtyje turintys produktai : MAREDO (epoksikonazolas 125 g/l), TRACKER (boskalidas 233, epoksikonazolas 67 g/l) ir kt. Epoksikonazolas efektyviai kontroliuoja lapų ir varpų septoriozes, dryžligę, rudąsias ir geltonąsias rūdis. Naudojant vieną veikliąją medžiagą epoksikonazolą būtina atsižvelgti į ligos išplitimo laipsnį ir sąlygas jei plisti bei purškimo mišinį su epoksikonazolu atlikti renkantis papildomai azoksistrobiną (MIRADOR 250 SC).

Fungicidas TRACKER sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų boskalido ir epksikonazolo dėl šios priežasties produktas yra efektyvus prieš minėtas ligas bei stiebalūžę. Pasirenkamos normos ir panaudojimo skaičius reglamentuotas pesticidų registracijoje, tačiau galimas normų variacijas pagal registraciją lemia poreikis, abu fungicidai kviečiuose gali būti purškiami 2 kartus. Minimalus epkosikonazolo veikliosios medžiagos kiekis ligų kontrolei yra 62,5 g/ha.  Epoksikonazolo efektyvumas nuo pagrindinių lapinių ligų registruotas ne tik kviečiuose, bet ir miežiuose, rugiuose, avižose bei cukriniuose runkeliuose. Remiantis moksliniais tyrimais, cukriniuose runkeliuose epoksikonazolas 125 g/l efektyviai kontroliavo rūdis, miltligę, rudmargę, bei c. runkelių derlių  padidino : 2016 m. – 0,44-6,53 t/ha, o 2017 m. – 0,07-11,63 t/ha.

Epoksikonazolas leistinas naudoti ūkiuose iki 2021 10 31, įsigyti iki 2020 12 31.

 

 

epo1

 

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau