Dr. Edita Juknevičienė: dėl ūkininkų stengiamės būti žingsniu priekyje

„Mano tėčio specialybė susijusi su gamtos mokslais, o ir man pačiai mokykloje labiausiai patiko biologija ir chemija. Mama – mokytoja, todėl mokiausi iš jos, kaip sudėtingus dalykus pateikti aiškiai ir paprastai. Todėl mano profesija – ne atsitiktinumas, o sąmoningas, dar vaikystėje priimtas sprendimas, ir ilgas profesinis kelias, džiuginantis kiekvieną dieną“, – prisistato „Kauno grūdų“ Agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Edita Juknevičienė.

jukneviciene

Svarbiausia darbo dalis – planavimas

„Kai manęs paklausia, ką veikiu, atsakau paprastai – apžvelgiu agronomijos sektoriaus naujienas ir jomis dalinuosi su ūkininkais, – šypsosi Edita ir surimtėjus priduria, kad jos darbas reikalauja itin daug analitinių sugebėjimų. – Mano tikslas – sudėlioti žemės ūkio augalų technologijas pagal kiekvieno kliento poreikį: jo ūkį, dirvožemį, pasėlius, ir pateikti rekomendacijas.“

Moteris sako, kad daugiausia laiko užimanti jos darbo dalis – planavimas. Agrotechnologijų sektoriuje, pasak Editos, svarbu planuoti sezoninius darbus. Jau pavasariu gyvenanti specialistė stebi tendencijas, rinkos naujienas, domisi, kas vyksta visame pasaulyje, ir galvoja, kokias naujoves gali pritaikyti Lietuvoje. Tačiau gamtos reiškiniai, pasak Editos, gali sujaukti iš anksto numatytus planus.

Klimato kaitos įtaka

Visame pasaulyje vykstantys klimato kaitos pokyčiai jaučiami ir Lietuvoje. „Dažnas mano rytas prasideda nuo oro prognozės sekimo. Taip pat visada galvoju, kaip peržiemos augalai – ar nereikės jų persėti, ar nebus didelio ligų protrūkio. Su klimato iššūkiais susiduria ne tik ūkininkai, bet ir mes – tie, kurie stengiasi, kad tų iššūkių kiltų kuo mažiau“, – kasdienius savo galvosūkius atskleidžia Edita.

Tik į priekį

Ūkininkai Lietuvoje yra žingeidūs, atviri naujovėms, jas noriai priima ir stebi pasaulines tendencijas. Šios savybės „Kauno grūdų“ specialistę skatina nuo klientų neatsilikti nė per žingsnį. „Ūkininkui įdomus tik tas agronomas, kuris žino daugiau nei jis pats. O mano tikslas tas žinias agronomams perduoti, kad jas sėkmingai pritaikytų konsultuodami pagal skirtingą profilį dirbančius ūkininkus.“

Agrotechnologijų plėtros vadovė sako, kad darbas „Kauno grūduose“ – jos svajonės išsipildymas, ir savęs neįsivaizduoja niekur kitur kaip žemės ūkio sektoriuje. „Kiekvieną dieną viską galima pradėti iš naujo. Jeigu vakar kažkas nepavyko – šiandien išaušo nauja diena. Nesigręžioju atgal ir einu tik į priekį“, – ryžtingai nusiteikusi tvirtina dr. Edita Juknevičienė.

Kitos naujienos

Artėjant pavasariui, verta prisiminti geros praktikos taisykles, kurios padeda išvengti neekonomiško ir...

Skaityti daugiau

„Man svarbu galutinis rezultatas, kurį galiu pamatyti ar pačiupinėti. Esu ilgų distancijų bėgikas – tik jeigu...

Skaityti daugiau

„Kauno grūdų“ Žaliavų verslo vadovas Raimundas Surdokas atviras – darbe svarbu ne tik įgytos žinios ir sukaupta...

Skaityti daugiau