Augalų sąjunga su mikroorganizmais „sotesnio“ augalo ir dirvožemio ekosistemos funkcionalumo garantas

Mikrofloros sudėtis dirvoje nuolat kinta priklausomai nuo žemės dirbimo būdo, dažnumo, auginamų žemės ūkio augalų, pesticidų, trąšų rūšies, normų ir kt. Dirvos mikroflora yra jauri bei formuojasi eilę metų. Sudėtingi, žemdirbio naudojamoje dirvoje, vykstantys procesai gali būti atkurti mikrobiologiniais produktais. Neišvengiamai naudojant herbicidus ar kitus pesticidus bei kitas agrotechnologines priemones naikinančius patogenus pažeidžiame ir naudingąsias bakterijas dėl to rekomenduojama kaip sanitarinę dirvos priemonę panaudoti bakterinius preparatus. Kada tinkamiausias laikas juos panaudoti?

Gamybinėje praktikoje pastabėta, kad bakterinių produktų didžiausia nauda augalams yra nuo pirmų jo gyvenimo tarpsnių. Kuo anksčiau skirtingi mikroorganizmai patenka į augalo gyvavimo ciklą tuo jis didesnę naudą suteikia augalui. Net ir tokiems „savarankiškiems“ augalams kaip javams bakterijos pagerina gebėjimą įsavinti daugiau maisto medžiagų. Mikorizinio grybo pagalba javų šaknys užauga su daugiau pridėtinių šaknelių ir šakniaplaukių, todėl augalai tampa atsparesni sausroms. Rapso augalai neformuoja jokių ryšių su mikroskopiniais grybais. Bet dirvoje esantys mikroorganizmai atpalaiduoja, bei akumuliuoja šalia augalų šaknų maisto medžiagas, net ir rapsams pastarieji dėl šio proceso yra labai naudingi.  Dirvoje esantys mikroorganizmai ir grybai Bacillus megaterium (atpalaiduoja fosforą), Bacillus mucilaginosus (atpalaiduoja kalį), Bacillus licheniformis dalyvauja daugelio maisto medžiagų įsavinime, Trichoderma viride ir mikorizinis grybas atlieka svarbias funkcijas šaknims ir sėklai. Šios bakterijų ir grybų rūšys yra vienos iš svarbiausių dėl to dažniausia aptinkamos biologiniuose produktuose.

AB „Kauno grūdai“ specialistai pagal gamyboje pastebėtus teigiamus rezultatus, panaudojus bakterinius preparatus, pirmais augimo tarpsniais nuo 2021 metų pavasario rekomenduos panaudoti produktą BIO NPK Powder nuo sėklos iki BBCH 32-35 tarpsnių. Produkto nauda: tai vienas produktas plataus panaudojimo galimybių sudėtyje turintis naudinguosius mikroorganizmus kurie verčia maistines medžiagas (N, P, K,) į augalams prieinamas formas ir skatina jų pasisavinimą. Mikorizinis grybas, kolonizuodamas augalo šaknis, didina maistinių medžiagų (ypač P) ir vandens sorbcinę gebą bei suteikia apsaugą nuo patogeninių mikroorganizmų. Tuo tarpu Trichoderma viride grybas, išskirdamas bioaktyvius junginius, skatina augalo augimą ir veikia kaip biofungicidas bei teigiamai veikia augalo imunitetą.

Mikrobiolinis produktas skirtas sėklų vėlimui ir purškimui ant dirvos BIO NPK POWDER, kuris  sudarytas iš (Paenibacillus azotofixans, Bacillus megaterium, Bacillus mucilaginosus, Bacillus licheniformis,Trichoderma viride, mikorizinis grybas (bendra koncentracija 1 x 10^9 ksv/g) mikroorganizmų. Kurie skatina sveiko ir stipraus šaknyno vystymąsi ir spartesnį augalo augimą, stiprina augalo atsparumą sausrai ir kitiems neigiamiems poveikiams, didina derlingumą, skatina dirvožemio bioįvairovę.

Kitos naujienos

Amarai – augalų sultimis mintantys kenkėjai. Darantys tiesioginę ir netiesioginę žalą augalui. Šie vabzdžiai...

Skaityti daugiau

Pasėliai šiemet dar ramybės būklėje. Žiema jiems kol kas palanki ir bus kur investuoti, tačiau investicijos turi...

Skaityti daugiau

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau