Arūnas Moliušis: iššūkiai – mano variklis

Pirmos trys valandos ryte „Kauno grūdų“ Augalininkystės infrastruktūros vadovui Arūnui Moliušiui – pačios svarbiausios. „Esu atsakingas už dešimt grūdų supirkimo padalinių visoje Lietuvoje, kuriuose nuolatos verda darbai. Kiekvieną dieną sulaukiu naujų iššūkių, kuriems stengiuosi ruoštis iš anksto. Visų situacijų šiame darbe numatyti negali, turi nuolatos tobulėti – tai mane ir žavi labiausiai“, – sako antrą dešimtį įmonėje dirbantis vyras.

moliusis

Vienija bendras tikslas

Geras ryto startas lemia pozityvius rezultatus vakare, o būtent pozityvaus mąstymo, A. Moliušio teigimu, mums visiems trūksta labiausiai. „Dirbu su savo srities profesionalais, kurie į darbą nežiūri kaip į prievolę nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro. Apie svarbius susitikimus ar kilusius nesklandumus kartais galvoju ir namie, tačiau kitaip turbūt nebemoku. Atsakomybė ir lojalumas – tos vertybės, kurios suvienija komandą ir padeda pasiekti geriausių rezultatų“, – atvirai pasakoja vyras.

Karjerą „Kauno grūduose“ pradėjęs nuo vadybininko, o dabar užimantis vadovaujamas pareigas Arūnas sako, kad dar tikrai yra sričių, kuriose patarimo klausia kitų. „Darau tik tai, ką moku ir išmanau, o ko nežinau – klausiu. Tik taip galime tobulėti ir padėti vieni kitiems mokytis“, – savo gyvenimo filosofiją atskleidžia vyras.

Geresni nei vakar

Arūnas pripažįsta, kad darbas jam teikia malonumą. „Konkrečios darbo vietos neturiu – kur manęs reikia tą dieną, ten ir būnu. Pavyzdžiui, šiandien bendrauju su ūkininkais, o rytoj važiuosiu į Pilviškių elevatorių ir derinsiu grūdų supirkimo procesus ar spręsiu kitus klausimus. Čia rutinos nėra, nes skirtingas grūdų supirkimo padalinys kiekvieną dieną susiduria vis su kitais iššūkiais. Turime greitai reaguoti ir prisitaikyti prie iškilusios situacijos. Tačiau tai verčia tobulėti ir būti geresniais nei buvome vakar“, – kasdienybės užkulisius atskleidžia vadovas.

Tobulumo paieškos lemia tai, kad Lietuva tapo itin stipriu agrariniu kraštu, kuriame dirba naujausiomis technologijomis besidomintys ūkininkai. A. Moliušio vertinimu, galime drąsiai lygintis su kitais europietiškais ūkiais. „Vien geografinė padėtis lemia mūsų pranašumą prieš kitus. Tuo pasinaudodami užauginame kokybišką produkciją ir rūpinamės, kad ant stalo patektų tik aukščiausios kokybės standartus atitinkantys „Kauno grūdų“ gaminiai“, – vieną svarbiausių savo darbo tikslų įvardija A. Moliušis.

Įmonės filosofija – ir namuose

„Nuo lauko iki stalo – tai mūsų įmonės šūkis, kuriuo iš dalies vadovaujuosi ir namuose. Auginu tris dukras, kurioms aiškinu, kaip namuose ant stalo atsiranda duona, makaronai, paukštiena. Joms šie procesai – įdomūs, o ir aš pats, pamatęs šiuos produktus, pagalvoju, kokį ilgą kelią jie turėjo ateiti nuo lauko iki prekystalio“, – sako „Kauno grūdų“  Augalininkystės infrastruktūros vadovas A. Moliušis.

Kitos naujienos

Dar prieš Rusijos karą Ukrainoje žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai suprato: situacija pasaulio trąšų rinkoje kinta...

Skaityti daugiau

Trąšų kainoms pasiekus neprognozuotas aukštumas, viena iš aktualiausių šių dienų temų tapo, azoto normų mažinimo...

Skaityti daugiau

 

Dažnas ūkininkų klausimas: kada galiu panaudojus glifosatą apipurkštus augalus įterpti į dirvą ir sėti sekančius...

Skaityti daugiau