Kenkėjų kontrolė

Profilaktinės ir intervencinės priemonės, skirtos užtikrinti maisto saugos reikalavimus, siekiant, kad kenkėjai nesukeltų pavojaus žaliavų ar gaminamų produktų kokybei.

Kenkėjų kontrolė užima ypač svarbią vietą gaminamo bei sandėliuojamo produkto ar teikiamos paslaugos kokybės užtikrinime. Tai profilaktinės ir intervencinės priemonės, skirtos užtikrinti maisto saugos reikalavimus, siekiant, kad kenkėjai nesukeltų pavojaus žaliavų ar gaminamų
produktų kokybei.

Kenkėjų naikinimas ne tik sumažina ekonominius nuostolius dėl sugadintų produktų, bet ir užkerta kelią ligų plitimui.

Mūsų paslaugos atitinka aukščiausius kokybės standartus

2010 metais AB „Kauno Grūdai" pradėjo teikti kenkėjų kontrolės paslaugas. Paruošiamos integruotos kenkėjų kontrolės programos, atitinkančios BRC, ISO ir kt. kokybės saugos reikalavimus. 

Profesionalu, kokybiška, efektyvu, inovatyvu

Konsultuodami Jus visais kenkėjų kontrolės klausimais, mūsų darbuotojai  išspręs su kenkėjais susijusias problemas, pasitelkdami patirtį, žinias ir moderniausias technologijas.

Kenkėjų kontrolės paslaugos

Deratizacija

Graužikų naikinimas - tai priemonių kompleksas apimantis graužikų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą, naudojant specialius metodus ir priemones.

Jeigu buitinėje, darbinėje aplinkoje ar statinyje pastebėjote graužikus, kreipkitės į profesionalius AB „Kauno grūdai" kenkėjų kontrolės specialistus, kurie suteiks kokybišką paslaugą, parinkdami būtent Jūsų atvejui tinkamas priemones bei inventorių, o taip pat suteiks išsamią informaciją ir rekomendacijas kaip apsisaugoti nuo graužikų patekimo į patalpas, bei išvengti galimos žalos.

Dezinsekcija

Dezinsekcija

Vabzdžių naikinimas - priemonių kompleksas, apimantis profilaktiką, nariuotakojų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą, naudojant įvairius metodus ir priemones.

Mūsų specialistai atlieka pirminę apžiūrą, kurios metu nustato kenkėjų rūšį bei jų keliamas problemas, pasiūlo galimus sprendimo būdus. Skirtingoms vabzdžių rūšims naudojamos skirtingos priemonės.


Ropojantiems vabzdžiams naikinti naudojame įvairių rūšių skystus preparatus, miltelinius preparatus, o taip pat gelius, bei masalų pavidalo biocidus ir lipnias priemones.

Skraidantiems vabzdžiams naikinti naudojame modernius biocidus, lipnias priemones bei Didžiosios Britanijos įmonės „P+L systems" šviesos spąstus.

Kenkėjų kontrolės paslaugos

Kenkėjų naikinimas sandėliuose

Dezinsekcija gali būti vykdoma bet kokio tipo sandėliuose ar bokštinėse talpyklose, tai sandėlių valymas prieš paruošimą, paruošimas insekticidais, ekspozicija ir vėdinimas.

Švariai išvalytuose sandėliuose naudojant dvigubą paruošimo technologiją (šaltu rūku ir karštu rūku) galima pasiekti maksimalų efektyvumą. Sandėliuose su užkrėstais grūdais ar kitais produktais gali būti vykdoma fumigacija.


Saugyklose aptinkama iki kelių dešimčių kenkėjų rūšių.

Grūdiniai kenkėjai dauginasi labai greitai, pažeidžia ir užteršia didžiulius kiekius grūdų ir kitų produktų, kurie nebetinka naudojimui, taip patiriama didelė finansinė žala. 

Fumigacijos procesas vykdoma keliais etapais: užsandarinimas, fumigantų sudėjimas, ekspozicija ir vėdinimas. Atlikus fumigaciją produktams nelieka jokio išliekamo poveikio, todėl išvežus fumiguotą produkciją rekomenduojama atlikti tuščių sandėlių dezinsekciją.

Bendrovėms ir ūkininkams suteikiama papildoma įranga sandėlių valymui. Tai pramoniniai didelės galios dulkių siurbliai su specialiais priedais skirtais išsiurbti nešvarumams sunkiai prieinamose vietose, o taip pat specialūs šepečiai.

Dezinfekcija

Dezinfekcija

Pelėsių ir mikroorganizmų naikinimas - daugelio ar net visų mikroorganizmų, išskyrus kai kurias bakterijų sporas, sunaikinimas aplinkoje fizinėmis ir cheminėmis priemonėmis.

Skiriama profilaktinė ir židininė dezinfekcija. Profilaktinė dezinfekcija atliekama iki infekcinių ligų išaiškinimo. Profilaktinė dezinfekcija daroma nuolat (net ir nesant susirgimų infekcinėmis ligomis) žmonių susitelkimo vietose (prekybos, visuomeninio maitinimo,  gydymo įstaigose, pirtyse ir pan.), gyvulininkystės fermose, gyvulinės kilmės žaliavų perdirbimo įmonėse.


Židininė dezinfekcija atliekama infekcijų židiniuose.

Atsižvelgdami į nustatytą infekcijos sukėlėją, esamą situaciją, bei paviršius parenkame labiausiai tinkamą,
ar net kelis tam labiausiai tinkamus dezinfekantus, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas ir žmonių ir gyvūnų saugumas.

Efektyvios cheminės dezinfekcijos medžiagos gali sustabdyti mikroorganizmų augimą, virusų dauginimąsi, pelėsių plitimą, arba juos sunaikinti.

Paukščių kontrolė

Paukščių kontrolė

Paukščių kontrolei naudojame strypus, tinklus, vielas bei gaudome paukščius gyvagaudžiais spąstais.

Tinklais gali būti uždengiami didžiuliai atviri plotai, paukščiai nebegali priskristi iki pamėgtų vietų ir sukti lizdų.

Spygliais, ar vielomis apsaugomi karnizai, palangės, pastogės, šios priemonės leidžia juos išstumti iš jų pamėgtų būriavimosi vietų. Gyvagaudžiais spąstais galima išgaudyti į uždaras patalpas įskridusius ir negalinčius išskristi paukščius ir paleisti juos atokesnėse vietose.

dokumentų ruošimas

RVASVT programos ir kitų dokumentų ruošimas

Profesionalūs AB „Kauno grūdai" kenkėjų kontrolės specialistai pasinaudodami modernia šiuolaikine įranga, naujausiomis priemonėmis ir moderniausiomis technologijomis padės Jums išspręsti bet kokias su kenkėjais susijusias problemas bei sutvarkys visą reikiamą dokumentaciją.

Konsultuojame kenkėjų kontrolės klausimais

Dėl paslaugų atlikimo ar konsultacijų kreipkitės:
Ąžuolas Maštaras: +37061447918