Biscaya OD

Aprašymas

Sisteminio veikimo, neonikotinoidų cheminės grupės insekticidas, skirtas naikinti rapsinius žiedinukus (Meligethes spp.) ir ankštarinius paslėptastraublius (Ceutorhynchus assimilis) žieminiuose ir vasariniuose rapsuose ir amarus, avietinius žiedgraužius (Anthonomus rubi), rapsinius žiedinukus (Meligethes spp.) braškėse.

Veiklioji medžiaga:

Tiaklopridas 240 g/l (23.1%).

Produkto forma:

Aliejinė koncentruota suspensija.

Pakuotė

5 L

Gamintojas:
Gamintojas
Dokumentai:

Naudojimo rekomendacijos

Biscaya sisteminio veikimo insekticidas skirtas žieminių ir vasarinių rapsų bei braškių apsaugai nuo kenkėjų. Insekticido sudėtyje yra veiklioji medžiaga tiaklopridas, priklausanti neonikotinoidų cheminei grupei. Insekticidas pasižymi stipriu toksiniu poveikiu kenkėjų virškinimo ir nervų sistemoms. Biscaya veikia sistemiškai, todėl apsaugo ir naujai užaugusias augalų dalis.

Panaudojimo laikas ir normos

Žieminiai ir vasariniai rapsai

Biscaya naudojamas rapsinių žiedinukų (Meligethes spp.) ir ankštarinių paslėptastraublių (Ceutorhynchus assimilis) naikinimui žieminiuose ir vasariniuose rapsuose.

Normaliomis rapsų augimo sąlygomis naudojant pilną insekticido normą produktas veiksmingas yra maždaug savaitę. Insekticido veiksmingumo laikas gali šiek tiek sutrumpėti jei augalai sparčiai auga, ir priešingai, jei rapsai auga lėčiau nei įprasta – Biscaya veiksmingumo periodas ilgėja.

Nupurškus pasėlius Biscaya, kenkėjai iš karto nežūsta, todėl laukuose jų galima rasti dar kelias dienas po purškimo. Nepaisant to kenkėjai augalų labiau nepažeidžia, nes jų gyvybinės funkcijos yra stipriai pažeistos, o maitinimosi poreikis  stipriai sumažėjęs.

Produkto naudojimas žydėjimo metu. 

Žydinčius rapsų laukus insekticidu Biscaya galima purkšti nuo 21 val. vakaro iki 4 val. ryto, kai bitės nėra aktyvios.

Biscaya rekomenduojama naudoti pasirodžius kenkėjams, kai vabalų kiekis viršija žalingumo ribą: rapsiniai žiedinukai - 1-2 vabalai stiebo augimo tarpsnyje ir 3-4 vabalai ant augalo žiedpumpurių tarpsnyje,  ankštariniai paslėptastraubliai – 1 vabalas ant augalo. Dažniausiai ankštarinių paslėptastraublių plitimas sutampa su žydėjimo tarpsnio pabaiga (kai pradeda kristi žiedlapiai) žieminiuose rapsuose, o vasariniuose rapsuose – su žiedpumpurių tarpsnio pabaiga.

Braškės

Biscaya naudojama lauko (purkšti su apsauginiais antgaliais) ir po danga auginamų braškių apsaugai nuo čiulpiančių ir graužiančių kenkėjų, tokių kaip amarai, avietinis žiedgraužis (Anthonomus rubi), rapsiniai žiedinukai (Meligethesspp.).

Biscaya yra sisteminis insekticidas, pasižymintis dvejopu veikimu: vabzdžiui daro neigiamą įtaką nupurškus dėl tiesioginio kontakto su produktu arba per augalą, kai kenkėjai maitinasi apdorotais augalais.

Insekticidu braškes purkšti reikia pastebėjus kenkėjus arba pirmuosius pažeidimo požymius.

Kiti produktai

Actellic 500 EC

Skirtas tuščių sandėlių dezinfekcijai.
Actellic 500 EC
Skirtas tuščių sandėlių dezinfekcijai.

Bulldock 025 EC

Kontaktinis ir per kenkėjo virškinamąjį traktą veikiantis plataus...
Bulldock 025 EC
Kontaktinis ir per kenkėjo virškinamąjį traktą veikiantis plataus...

Kaiso 50 EG

Kontaktinio ir vidinio poveikio insekticidas priklausantis sintetinių...
Kaiso 50 EG
Kontaktinio ir vidinio poveikio insekticidas priklausantis sintetinių...

Mospilan

MOSPILAN 20 SG – sisteminio ir dalinio kontaktinio veikimo...
Mospilan
MOSPILAN 20 SG – sisteminio ir dalinio kontaktinio veikimo...