2009 m. lapkričio mėnesį vykusioje tarptautinėje žemės ūkio mašinų ir technologijų parodoje EIMA 2008 kompanija „Challenger“ pristatė naujos, C modifikacijos vikšrinius (MT700C ir MT800C) bei ratinius (MT900C) traktorius.
Jais pristatomas ir pakeistas visų „Challenger“ modelių išskyrimas naujomis spalvinėmis juostomis ant šonų, kurių iki šiol nebuvo. Taip pat pakeisti priekiniai žibintai. Dabar jie ne stačiakampės formos, o apskriti.
Kaip ir anksčiau, traktoriuose naudojami tos pačios „Caterpillar C9/C15/C18“ ACERT serijos varikliai. Jų pajėgumas išliko nepasikeitęs.
Traktoriuose atnaujinta agregatų valdymo sistema: įdiegtas ISO-Bus protokolas su atitinkama juntimi, patobulinta komandų sekos sudarymo galulaukėje programa.
Dešinės pusės porankio priekyje sumontuotas didesnės, 7 colių arba 178 mm įstrižainės, įvairiomis kryptimis reguliuojamas TMC (Total Management Centre) valdymo terminalas spalvotu (anksčiau – monochrominiu) ekranu. Tai „gta“ („Global Technologies by AGCO“) gaminys, identiškas naudojamam „Fendt 900 VarioTMS“ serijos traktoriuose. Jame 15 valdymo mygtukų kartu su pasukamu selektoriumi iš šono, leidžiančiu lengviau kontroliuoti ISO-Bus jungtimi sujungtus agregatus.
C serijoje visiškai naujas priekinis skydelis. Tuo tarpu dešinės pusės porankio modernizacija praktiškai nepalietė.
Vairuotojo patogumui gali būti sumontuota „Sears“ sėdynė VRS su pusiau aktyviąja švytavimų slopinimo sistema. Ji šildoma ir ventiliuojama. Esant ypatingiems poreikiams, galima užsisakyti odinius sėdynės apmušalus.
Patobulintoje komandų sekos sudarymo galulaukėje programoje galima įvesti ir išsaugoti iki 35 komandų seką šešiems skirtingiems agregatams ar operacijoms. Nauja variklio valdymo sistema leis pasirinkti du iš anksto nustatytus pastovius variklio sūkių dažnius, kuriuos, savo ruožtu, bus galima įtraukti į komandų sekos programą.
„Challenger“ C serijos traktoriuose sumontuota našesnė hidraulinė sistema su platesnėmis nustatymų (debito ir laiko) galimybėmis kiekvienai iš 6-ių porų hidraulinių jungčių gale.
Papildomos įrangos itin sunkioms darbo sąlygoms žemės ūkyje sąrašas taip pat ilgesnis. Kai kurie techniniai pakeitimai skirti pagerinti ir be to aukštas vikšrinių traktorių eksploatacines savybes. Pavyzdžiui, trys (MT700C) arba 4 (MT800C) atraminių vežimėlių ratukai darbui ypatingai sunkioms sąlygoms padengti ne įprastine guma, o abrazyviniam dilimui atsparesniu polimeru poliuretanu. Teigiama, ši danga atsparesnė didesnėms temperatūroms, išplyšimui.
Traktoriuose sumontuota našesnė kabinos ventiliacijos sistema Surround-Flow HVAC. Papildomai galima užsisakyti modernizuotą automatinio vairavimo sistemą Auto Guide 2, valdymą per TMC terminalą.
Naujuosius modelius galima įsigyti nuo 2009 m. pradžios.
Žemės ūkio paskirties vikšriniai traktoriai
Kompanijos “Challenger” gaminamų vikšrinių žemės ūkio paskirties traktorių projektas priklauso autoritetingiausiam tokio tipo traktorių gamintojui pasaulyje – “Caterpillar” (JAV). Pagal šios kompanijos patentus ir licencijas vikšriniai traktoriai gaminami daugelyje pasaulio šalių. “Challenger”, šiuo metu savarankiško gamintojo pirmasis vikšrinio žemės ūkiui skirto traktoriaus projektas įgyvendintas 1987 m.
Yra objektyvių, techninių priežasčių, kurios neleidžia visiškai atsisakyti tokio tipo mašinų žemės ūkyje.
Dėl riboto atraminio paviršiaus 300-400 AG diapazone variklio generuojamą galią bei sukimo momentą perduoti ratams ir pastaraisiais užtikrinti atitinkamą traukos jėgą yra pakankamai sudėtinga. Ratinių traktorių gamintojai ieško kompromisinio sprendimo. Net ir sudvejinus ratus ar juos apkrovus papildomais balastiniais svoriais atraminis paviršius ir sukibimo jėga yra nepakankama, geriausiu atveju - ribinė. O jei variklis išvysto pakankamą galią, tačiau nėra priemonių jai realizuoti, gerokai sumažėja mašinos ekonominis efektyvumas. Ypač dirbant kalvotose vietovėse ar drėgnesniuose laukuose.
Vikšrinis traktorius mažiau suslegia dirvą ir 15-20 proc. mažiau buksuoja. Abu dydžiai, jei jie per dideli, agrotechniniu požiūriu vienodai žalingi. Jie aktualūs per mažai arba netinkamai apkrovus ratinį traktorių. Palyginkite: jei tomis pačiomis darbo sąlygomis traktoriaus ratai buksuoja 15-20 proc., tai vikšrai tik 3-5 proc.
Paskaičiuota, kad taip buksuojant ratams per 1000 mval. laikotarpį prarandama 100 darbo valandų! Tai reiškia, kad šį laikotarpį ratinis traktorius, nors ir naudojo degalus, jokio naudingo darbo neatliko.
Vikšrų atraminio paviršiaus plotas yra iki 2,5 karto didesnis nei traktoriaus su sudvejintais ratais. Tai ne tik geresnis variklio galios realizavimas (didesnė traukos jėga), bet ir mažesnis dirvos suslėgimas.
“Challenger MT700/800C” modeliuose vikšras apkraunamas tolygiai – traktoriaus masė paskirstoma dviem pagrindiniams (varančiajam bei įtempimo) ir trim atraminio vežimėlio ratams. Dėl to sumažėja kiekvienai ašiai tenkanti apkrova. Lyginant su ratinio traktoriaus ratų velenų apkrova – net iki 60 proc.
Vikšrinis traktorius guminiais varytuvais tinkamiausias įgyvendinant naują, intensyvaus žemės dirbimo koncepciją. Pasirodžius universaliems skutikliams (pvz., “Rabe Profi Bird”), galintiems dirbti ne tik sekliai, bet ir kultivuoti dirvą 25-30 cm gyliu, šio tipo traktoriai, kaip geriausiai tinkantys šiam darbui, vėl prisiminti. Ten, kur ratinis jo analogas beviltiškai buksuoja (net ir turėdamas pakankamą galios atsargą), vikšrinis, dėl didesnės traukos jėgos ir iki 5 kartų mažesnio buksavimo leidžia pasiekti reikiamą technologinį greitį (12-15 km/val.). Būtent greitis ir yra raktinis šios koncepcijos žodis. Priešingu atveju gerų rezultatų įdirbant dirvą vienu pravažiavimu tikėtis neverta.
Modeliai MT700C turi didžiausią bazę rinkoje – net 2,44 m. Didelis naudojamų vikšrų atraminis paviršius (jis padidėjo iki 11 proc., nes naujieji vikšrai 10-14 proc. didesni už ankstesnius) sąlygoja mažesnį dirvos suslėgimą, tuo pačiu padidindamas traktoriaus stabilumą darbo metu.
Didžiausias vikšrų pločio pasirinkimas – juos galima užsisakyti nuo 356 mm (MT700C) iki 914 mm (MT800C) pločio.
“Challenger MT700/800C” variklis ir transmisija specialiai pritaikyti dirbti poroje. Šie agregatai specialiai adaptuoti žemės ūkio paskirties traktoriui, o ne perimti tiesiogiai iš didžiakrūvių “Caterpillar” mašinų.
Visi “Caterpillar” varikliai turi originalią ACERT sistemą. Jai patikėtas visų pagrindinių variklio sistemų monitoringas - rūpinamasi ne tik optimaliai mažiausiu degalų suvartojimu, bet ir ekologiniais jėgos agregato parametrais.
Į visus variklius sumontuota moderni, kompaktinė didelio slėgio maitinimo sistema siurblys-purkštuvas (HEUI) ir išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema (EGR). Rezultatas: pastovios galios aikštelė plačiame sūkių diapazone, didelė sukimo momento atsarga, ekonomiškumas ir atitikimas naujausiems ekologiniams reikalavimams.
Ilgesni eksploatacinių skysčių keitimo intervalai: alyvos – kas 500 mval. (MT700C), aušinimo skysčio – kas 6000 mval. Viena efektyviausių hidromechaninių transmisijų rinkoje - 16/4 dinaminė pavarų dėžė. Joje net 8 pavaros skirtos darbiniam diapazonui (nuo 6 iki 15 km/val.). Didelį transmisijos naudingumo koeficientą užtikrina tai, kad važiuojant bet kokia pavara vienu metu yra įjungtos tik dvi daugiadiskės, šlapiojo tipo sankabos.
Gausiai įstiklinta, 3,05 m2 ploto vairuotojo darbo vieta gali būti aprūpinta Surround-Flow klimato kontrolės ir ventiliacijos sistema, kuri užtikrina iki 11,3 m3/min oro srauto intensyvumą. Valdyti traktorių lengva ne tik dėl patentuotos konstrukcijos, originalios formos vairo, bet ir visaapimančių traktoriaus valdymo sistemų: komandų sekos sudarymo galulaukėje, trijų režimų galios valdymo, išsamaus TMC ekrano ir darbo apskaitos funkcijų.
| Modeliai | |||||||||
| Rodikliai | MT735C | MT745C | MT755C | MT765C | MT835C | MT845C | MT855C | MT865C | MT875C |
| Vardinė galia (ECE R24 norma), kW/AG | 175/235 | 200/269 | 224/301 | 238/320 | 260/350 | 298/400 | 342/460 | 380/510 | 424/570 |
| Didžiausia galia (ECE R24 norma), kW/AG | 185/251 | 206/277 | 231/310 | 246/330 | 274/368 | 313/420 | 360/484 | 397/534 | 446/600 |
| Variklio darbo tūris, l | 8,80 | 15,2 | 15,2 | ||||||
| Sukimo momento atsarga, proc. | 52 | 42 | 42 | ||||||
| Transmisijos tipas ir greitis, km/val. | Dinaminė 16/4 pavarų dėžėje su eigoje perjungiamomis pavaromis, iki 39,6 | ||||||||
| Vikšrų pločiai, mm | 356 (14”); 406,4 (16”); 457,2 (18”); 508 (20”); 635 (25”); 762 (30”) | 699 (27,5”); 762 (30”); 914 (36”) | 699 (27,5”); 762 (30”); 914 (36”) | ||||||
| Ratų bazė mm | 2438 | 3000 | 3000 | ||||||
| Leistina prikabintuvo apkrova, kN/kg | 115,3/11 758 | 137,3/14 000 | 137,3/14 000 | ||||||
| Gabaritiniai matmenys (ilgis/plotis/aukštis), mm | 3989/2936 (vikšrai 25”) – 3036 (vikšrai 30”)/3444-3592 | 6754/3746 (vikšrai 27,5”) – 3962 (vikšrai 36”)/3509-3657 | 6754/3746 (vikšrai 27,5”) – 3962 (vikšrai 36”)/3509-3657 | ||||||
250-650 AG žemės ūkio paskirties vikšrinių bei ratinių traktorių grupė
Kompanijos “Challenger” gaminamų vikšrinių ir ratinių žemės ūkio paskirties traktorių projektas priklauso autoritetingiausiam tokio tipo traktorių gamintojui pasaulyje – “Caterpillar” (JAV). Pagal šios kompanijos patentus ir licencijas vikšriniai traktoriai gaminami daugelyje pasaulio šalių. “Challenger”, šiuo metu savarankiško gamintojo pirmasis vikšrinio žemės ūkiui skirto traktoriaus projektas įgyvendintas 1987 m.
Yra objektyvių, techninių priežasčių, kurios neleidžia visiškai atsisakyti vikšrinių traktorių žemės ūkyje:
- Dėl riboto atraminio paviršiaus 300-400 AG diapazone variklio generuojamą galią bei sukimo momentą perduoti ratams ir pastaraisiais užtikrinti atitinkamą traukos jėgą yra pakankamai sudėtinga. Ratinių traktorių gamintojai ieško kompromisinio sprendimo. Net ir sudvejinus ratus ar juos apkrovus papildomais balastiniais svoriais atraminis paviršius ir sukibimo jėga yra nepakankama, geriausiu atveju - ribinė. O jei variklis išvysto pakankamą galią, tačiau nėra priemonių jai realizuoti, gerokai sumažėja mašinos ekonominis efektyvumas. Ypač dirbant kalvotose vietovėse ar drėgnesniuose laukuose.
- Vikšrinis traktorius mažiau suslegia dirvą ir 15-20 proc. mažiau buksuoja. Abu dydžiai, jei jie per dideli, agrotechniniu požiūriu vienodai žalingi. Jie aktualūs per mažai arba netinkamai apkrovus ratinį traktorių. Palyginkite: jei tomis pačiomis darbo sąlygomis traktoriaus ratai buksuoja 15-20 proc., tai vikšrai tik 3-5 proc. Paskaičiuota, kad taip buksuojant ratams per 1000 mval. laikotarpį prarandama 100 darbo valandų! Tai reiškia, kad šį laikotarpį ratinis traktorius, nors ir naudojo degalus, jokio naudingo darbo neatliko.
Lyginamieji ratinio ir vikšrinio traktoriaus traukos parametrai
| Vikšrinis traktorius | Ratinis traktorius | ||
| Vardinė variklio galia, AG | 570 | 570 | |
| GTV perduodama galia, AG | 490 | 490 | |
| Traukos galia, AG | ant sauso betono | 422 | 422 |
| kietoje dirvoje | 416 | 365 | |
| skustoje ražienoje | 416 | 314 | |
| arime | 382 | 268 | |
- Vikšrų atraminio paviršiaus plotas yra iki 2,5 karto didesnis nei traktoriaus su sudvejintais ratais. Tai ne tik geresnis variklio galios realizavimas (didesnė traukos jėga), bet ir mažesnis dirvos suslėgimas.
- “Challenger MT700/800B” modeliuose vikšras apkraunamas tolygiai – traktoriaus masė paskirstoma dviem pagrindiniams (varančiajam bei įtempimo) ir trim atraminio vežimėlio ratams. Dėl to sumažėja kiekvienai ašiai tenkanti apkrova. Lyginant su ratinio traktoriaus ratų velenų apkrova – net iki 60 proc.
Dėl tolygios traktoriaus apkrovos gaunamas nedidelis, tolygus visame plote dirvos suslėgimas. Apkrovus traktorių balastiniais svoriais, priekiniai ašiai tenka 60 proc., o galinei – 40 proc. masės, tačiau darbo metu veikiančių jėgų atstojamoji (pvz., traukiant skutiklį, plūgą, sėjamąją) papildomai apkrauna traktoriaus priekinę ir ypač galinę dalį. Tokiu būdų apkrova visame paviršiaus plote tampa vienoda. Šis principas skiriasi nuo naudotų sovietinės gamybos vikšriniuose traktoriuose (T-74/DT-75/T-150), kuriuose darbo metu labiau apkraunama galinė, varančioji dalis.
- Vikšrinis traktorius guminiais varytuvais tinkamiausias įgyvendinant naują, intensyvaus žemės dirbimo koncepciją.
Pasirodžius universaliems skutikliams (pvz., “Rabe Profi Bird”), galintiems dirbti ne tik sekliai, bet ir kultivuoti dirvą 25-30 cm gyliu, šio tipo traktoriai, kaip geriausiai tinkantys šiam darbui, vėl prisiminti. Ten, kur ratinis jo analogas beviltiškai buksuoja (net ir turėdamas pakankamą galios atsargą), vikšrinis, dėl didesnės traukos jėgos ir iki 5 kartų mažesnio buksavimo leidžia pasiekti reikiamą technologinį greitį (12-15 km/val.). Būtent greitis ir yra raktinis šios koncepcijos žodis. Priešingu atveju gerų rezultatų įdirbant dirvą vienu pravažiavimu tikėtis neverta.
- Modeliai MT700B turi didžiausią bazę rinkoje – net 2,44 m. Didelis naudojamų vikšrų atraminis paviršius (jis padidėjo iki 11 proc., nes naujieji vikšrai 10-14 proc. didesni už ankstesnius) sąlygoja mažesnį dirvos suslėgimą, tuo pačiu padidindamas traktoriaus stabilumą darbo metu.
- Didžiausias vikšrų pločio pasirinkimas – juos galima užsisakyti nuo 356 mm (MT700B) iki 914 mm (MT800B) pločio.
- “Challenger MT700/800B” variklis ir transmisija specialiai pritaikyti dirbti poroje. Šie agregatai specialiai adaptuoti žemės ūkio paskirties traktoriui, o ne perimti tiesiogiai iš didžiakrūvių “Caterpillar” mašinų.
- Visi “Caterpillar” varikliai turi originalią ACERT sistemą. Jai patikėtas visų pagrindinių variklio sistemų monitoringas - rūpinamasi ne tik optimaliai mažiausiu degalų suvartojimu, bet ir ekologiniais jėgos agregato parametrais.
- Į visus variklius sumontuota moderni, kompaktinė didelio slėgio maitinimo sistema siurblys-purkštuvas (HEUI) ir išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema (EGR). Rezultatas: pastovios galios aikštelė plačiame sūkių diapazone, didelė sukimo momento atsarga, ekonomiškumas ir atitikimas naujausiems ekologiniams reikalavimams.
- Ilgesni eksploatacinių skysčių keitimo intervalai: alyvos – kas 500 mval. (MT700B), aušinimo skysčio – kas 6000 mval.
- Viena efektyviausių hidromechaninių transmisijų rinkoje - 16/4 dinaminė pavarų dėžė. Joje net 8 pavaros skirtos darbiniam diapazonui (nuo 6 iki 15 km/val.). Didelį transmisijos naudingumo koeficientą užtikrina tai, kad važiuojant bet kokia pavara vienu metu yra įjungtos tik dvi daugiadiskės, šlapiojo tipo sankabos.
- Gausiai įstiklinta, 3,05 m2 ploto vairuotojo darbo vieta gali būti aprūpinta Surround-Flow klimato kontrolės ir ventiliacijos sistema, kuri užtikrina iki 11,3 m3/min oro srauto intensyvumą. Valdyti traktorių lengva ne tik dėl patentuotos konstrukcijos, originalios formos vairo, bet ir visaapimančių traktoriaus valdymo sistemų: komandų sekos sudarymo galulaukėje, trijų režimų galios valdymo, išsamaus TMC ekrano ir darbo apskaitos funkcijų.
Prieš metus „Challenger“ rinkoje pristatė galingiausių pasaulyje ratinių traktorių seriją MT900B. Pastarieji, kaip ir vikšriniai modeliai, pritaikyti dirbti ne tik žemės ūkyje, bet ir specifinius poreikius turinčiose sferose, pavyzdžiui: karjeruose, kelių tiesime, statybose.
250-650 AG žemės ūkio paskirties vikšrinių bei ratinių traktorių grupė
Kompanijos “Challenger” gaminamų vikšrinių ir ratinių žemės ūkio paskirties traktorių projektas priklauso autoritetingiausiam tokio tipo traktorių gamintojui pasaulyje – “Caterpillar” (JAV). Pagal šios kompanijos patentus ir licencijas vikšriniai traktoriai gaminami daugelyje pasaulio šalių. “Challenger”, šiuo metu savarankiško gamintojo pirmasis vikšrinio žemės ūkiui skirto traktoriaus projektas įgyvendintas 1987 m.
Yra objektyvių, techninių priežasčių, kurios neleidžia visiškai atsisakyti vikšrinių traktorių žemės ūkyje:
- Dėl riboto atraminio paviršiaus 300-400 AG diapazone variklio generuojamą galią bei sukimo momentą perduoti ratams ir pastaraisiais užtikrinti atitinkamą traukos jėgą yra pakankamai sudėtinga. Ratinių traktorių gamintojai ieško kompromisinio sprendimo. Net ir sudvejinus ratus ar juos apkrovus papildomais balastiniais svoriais atraminis paviršius ir sukibimo jėga yra nepakankama, geriausiu atveju - ribinė. O jei variklis išvysto pakankamą galią, tačiau nėra priemonių jai realizuoti, gerokai sumažėja mašinos ekonominis efektyvumas. Ypač dirbant kalvotose vietovėse ar drėgnesniuose laukuose.
- Vikšrinis traktorius mažiau suslegia dirvą ir 15-20 proc. mažiau buksuoja. Abu dydžiai, jei jie per dideli, agrotechniniu požiūriu vienodai žalingi. Jie aktualūs per mažai arba netinkamai apkrovus ratinį traktorių. Palyginkite: jei tomis pačiomis darbo sąlygomis traktoriaus ratai buksuoja 15-20 proc., tai vikšrai tik 3-5 proc. Paskaičiuota, kad taip buksuojant ratams per 1000 mval. laikotarpį prarandama 100 darbo valandų! Tai reiškia, kad šį laikotarpį ratinis traktorius, nors ir naudojo degalus, jokio naudingo darbo neatliko.
Lyginamieji ratinio ir vikšrinio traktoriaus traukos parametrai
| Vikšrinis traktorius | Ratinis traktorius | ||
| Vardinė variklio galia, AG | 570 | 570 | |
| GTV perduodama galia, AG | 490 | 490 | |
| Traukos galia, AG | ant sauso betono | 422 | 422 |
| kietoje dirvoje | 416 | 365 | |
| skustoje ražienoje | 416 | 314 | |
| arime | 382 | 268 | |
- Vikšrų atraminio paviršiaus plotas yra iki 2,5 karto didesnis nei traktoriaus su sudvejintais ratais. Tai ne tik geresnis variklio galios realizavimas (didesnė traukos jėga), bet ir mažesnis dirvos suslėgimas.
- “Challenger MT700/800B” modeliuose vikšras apkraunamas tolygiai – traktoriaus masė paskirstoma dviem pagrindiniams (varančiajam bei įtempimo) ir trim atraminio vežimėlio ratams. Dėl to sumažėja kiekvienai ašiai tenkanti apkrova. Lyginant su ratinio traktoriaus ratų velenų apkrova – net iki 60 proc.


Dėl tolygios traktoriaus apkrovos gaunamas nedidelis, tolygus visame plote dirvos suslėgimas. Apkrovus traktorių balastiniais svoriais, priekiniai ašiai tenka 60 proc., o galinei – 40 proc. masės, tačiau darbo metu veikiančių jėgų atstojamoji (pvz., traukiant skutiklį, plūgą, sėjamąją) papildomai apkrauna traktoriaus priekinę ir ypač galinę dalį. Tokiu būdų apkrova visame paviršiaus plote tampa vienoda. Šis principas skiriasi nuo naudotų sovietinės gamybos vikšriniuose traktoriuose (T-74/DT-75/T-150), kuriuose darbo metu labiau apkraunama galinė, varančioji dalis.
- Vikšrinis traktorius guminiais varytuvais tinkamiausias įgyvendinant naują, intensyvaus žemės dirbimo koncepciją.
Pasirodžius universaliems skutikliams (pvz., “Rabe Profi Bird”), galintiems dirbti ne tik sekliai, bet ir kultivuoti dirvą 25-30 cm gyliu, šio tipo traktoriai, kaip geriausiai tinkantys šiam darbui, vėl prisiminti. Ten, kur ratinis jo analogas beviltiškai buksuoja (net ir turėdamas pakankamą galios atsargą), vikšrinis, dėl didesnės traukos jėgos ir iki 5 kartų mažesnio buksavimo leidžia pasiekti reikiamą technologinį greitį (12-15 km/val.). Būtent greitis ir yra raktinis šios koncepcijos žodis. Priešingu atveju gerų rezultatų įdirbant dirvą vienu pravažiavimu tikėtis neverta.
- Modeliai MT700B turi didžiausią bazę rinkoje – net 2,44 m. Didelis naudojamų vikšrų atraminis paviršius (jis padidėjo iki 11 proc., nes naujieji vikšrai 10-14 proc. didesni už ankstesnius) sąlygoja mažesnį dirvos suslėgimą, tuo pačiu padidindamas traktoriaus stabilumą darbo metu.


- Didžiausias vikšrų pločio pasirinkimas – juos galima užsisakyti nuo 356 mm (MT700B) iki 914 mm (MT800B) pločio.
- “Challenger MT700/800B” variklis ir transmisija specialiai pritaikyti dirbti poroje. Šie agregatai specialiai adaptuoti žemės ūkio paskirties traktoriui, o ne perimti tiesiogiai iš didžiakrūvių “Caterpillar” mašinų.
- Visi “Caterpillar” varikliai turi originalią ACERT sistemą. Jai patikėtas visų pagrindinių variklio sistemų monitoringas - rūpinamasi ne tik optimaliai mažiausiu degalų suvartojimu, bet ir ekologiniais jėgos agregato parametrais.
- Į visus variklius sumontuota moderni, kompaktinė didelio slėgio maitinimo sistema siurblys-purkštuvas (HEUI) ir išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema (EGR). Rezultatas: pastovios galios aikštelė plačiame sūkių diapazone, didelė sukimo momento atsarga, ekonomiškumas ir atitikimas naujausiems ekologiniams reikalavimams.
- Ilgesni eksploatacinių skysčių keitimo intervalai: alyvos – kas 500 mval. (MT700B), aušinimo skysčio – kas 6000 mval.
- Viena efektyviausių hidromechaninių transmisijų rinkoje - 16/4 dinaminė pavarų dėžė. Joje net 8 pavaros skirtos darbiniam diapazonui (nuo 6 iki 15 km/val.). Didelį transmisijos naudingumo koeficientą užtikrina tai, kad važiuojant bet kokia pavara vienu metu yra įjungtos tik dvi daugiadiskės, šlapiojo tipo sankabos.
- Gausiai įstiklinta, 3,05 m2 ploto vairuotojo darbo vieta gali būti aprūpinta Surround-Flow klimato kontrolės ir ventiliacijos sistema, kuri užtikrina iki 11,3 m3/min oro srauto intensyvumą. Valdyti traktorių lengva ne tik dėl patentuotos konstrukcijos, originalios formos vairo, bet ir visaapimančių traktoriaus valdymo sistemų: komandų sekos sudarymo galulaukėje, trijų režimų galios valdymo, išsamaus TMC ekrano ir darbo apskaitos funkcijų.
Prieš metus „Challenger“ rinkoje pristatė galingiausių pasaulyje ratinių traktorių seriją MT900B. Pastarieji, kaip ir vikšriniai modeliai, pritaikyti dirbti ne tik žemės ūkyje, bet ir specifinius poreikius turinčiose sferose, pavyzdžiui: karjeruose, kelių tiesime, statybose.
Informaciją pateikė oficialus šios technikos atstovas Lietuvoje UAB "IVABALTE"






















