Biržoje
Rapsai 366.75 € 0
Kukurūzai 145 € 0
Pašariniai kviečiai 161.5 € 0
Maistiniai kviečiai 120.15 € 0
Daugiau kainų
Lietuvoje
Avižos 98 € 0
Kviečiai maistiniai 155 € 0
Kvietrugiai I kl. 134 € 0
Kvietrugiai II kl. 134 € 0
Daugiau kainų
Agronomai konsultantai pagal regioną
 • Pirmieji avansai – jau ūkininkų sąskaitose

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 d. pradeda mokėti avansinę dalį išmokos už 2017 m. deklaruotus plotus.

  0
  publikuota Spalis 17 d. 2017
 • Lietuva prašo Europos Komisijos kompensuoti ūkininkams stichijos nuostolius

  Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kreipėsi į Europos Komisijos pirmininką Žaną Klodą Junkerį su prašymu kompensuoti nuostolius, kuriuos šalies ūkininkai patyrė dėl pasėlius nusiaubusių liūčių.

  0
  publikuota Spalis 11 d. 2017
 • Paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija

  Dėl itin gausaus lietaus šalies ūkininkams patyrus milijoninius nuostolius, šiandien Vyriausybė pritarė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos skelbimui. Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirtas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

  0
  publikuota Spalis 9 d. 2017
 • Tiesioginių išmokų avansai žemdirbiams – jau greitai

  Jau nuo spalio 16 d. pradedami mokėti 70 proc. tiesioginių išmokų avansai už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Planuojama, kad iki lapkričio 30 d. avansai – 225 mln. Eur – pasieks net 99 proc. pareiškėjų. Likusi tiesioginių išmokų dalis į pareiškėjų sąskaitas pradės plaukti nuo gruodžio 1 d.

  0
  publikuota Spalis 2 d. 2017
 • Kaip greitai atpažinti Javų ligą ar kenkėją?

  Agronomui atliekant darbus ūkio laukuose labai svarbu greitai ir tiksliai identifikuoti problemas, kurios pasireiškia ūkio pasėliuose. Tikslus ligos atpažinimas padeda laiku sustabdyti piktžolių, ligų ar kenkėjų plitimą javų, runkelių, rapsų, bulvių ar kito tipo pasėliuose.

  0
  publikuota Rugsėjis 26 d. 2017
 • Kinai nebrėžia jokių ribų bendradarbiavimui

  Kinijos žemės ūkio ministerija pasiruošusi padėti Lietuvai surengti 13-ąjį Žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą tarp Kinijos ir 16 Vidurio bei Rytų Europos šalių. Šis svarbus renginys kartu su tarptautine paroda „AgroBalt‘ 2018” kitais metais įvyks Vilniuje.

  0
  publikuota Rugsėjis 25 d. 2017
 • Nuo lietaus sukeltų nuostolių kenčiantiems ūkininkams – force majeure pažymos

  Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, suprasdami ūkininkų situaciją, Žemės ūkio ministerijos prašymu force majeure pažymas stengsis išduoti kuo greičiau. Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl didelio kritulių kiekio ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams, gali kreiptis į teritorinius prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas.

  0
  publikuota Rugsėjis 25 d. 2017
 • Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bus pavaldi Žemės ūkio ministerijai

  Vakar Seimas po pateikimo pritarė Veterinarijos ir Maisto įstatymų projektams, kuriuose numatyta, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) būtų pavaldi Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM). Priėmus Veterinarijos įstatymo projektą, būtų pakeistas ir VMVT ir jos vadovo statusas, jam keliami reikalavimai, vadovo pavaldumas ir atskaitomybė.

  0
  publikuota Rugsėjis 18 d. 2017
 • Kaip išvengti pavojingų, graužikų platinamų, ligų?

  Graužikai taip pat gali būti pavojingi ir gyvybei – platinti įvairias ligas, tokias kaip trichineliozė, salmoneliozė, pasiutligė ar net erkinis encefalitas. Pelių ar žiurkių platinamomis ligomis užsikrėsti galima labai įvairiai – tiek kontaktuojant tiesiogiai, tiek ir per kitus gyvūnus. Tad kaip apsaugoti save ir savo namus?

  0
  publikuota Rugsėjis 13 d. 2017
 • Naujovė: ES parama miškininkams – už medžių rūšis

  Ąžuolas – lietuvių folkloro tvirtybės simbolis, tad natūralu, kad iki dabar čempionai pasitinkami šio karališko medžio lapų vainikais, tik gaila, kad šventomis buvusių ąžuolų girių šalyje mažėja. Miškų istorijos šaltinių duomenimis, XVI amžiuje dabartinėje Lietuvos teritorijoje galėjo būti 15–20 proc. ąžuolynų...

  0
  publikuota Rugsėjis 12 d. 2017